Fypryst Sprej

Na aké parazity liek účinkuje?

Na vši , kliešte, blchy a švoly.

Pre koho je liek určený?

Pre mačky a psy.

Ako liek účinkuje?

Liek je účinný 3 mesiace proti blchám u psov a 2 mesiace u mačiek, v závislosti od prostredia. Výhodou je, že sa dá použiť už od dvoch dní veku, takže šteňatá a mačatá staršie ako 2 dni môžu byť bezpečne ošetrené. Ošetrenie ležovísk, kobercov a nábytku vhodným insekticídom pomôže znížiť záťaž životného prostredia a maximalizovať dĺžku ochrany proti opätovnej infekcii, ktorú liek poskytuje.

Ako používame liek?

Nasprejujte celé telo zvieraťa, aplikujte zo vzdialenosti 10-20 cm. Aplikujte proti rastu srsti a uistite sa, že celá srsť zvieraťa je vlhká. Srsť našuchorte, najmä pri dlhosrstých zvieratách, tak, aby sa liek dostal na pokožku. Pri aplikácii na oblasť hlavy a pri liečbe mladých alebo nervóznych zvierat môžete liek nastriekať na rukavicu a vmasírovať ho do srsti. Nechajte prirodzene vyschnúť. Nesušte uterákom.

Dávkovanie: v snahe navlhčiť srsť až na pokožku, v závislosti od dĺžky vlasu, aplikujte 3 – 6 ml/kg ž. hm., (7,5 až 15 mg účinnej látky na kg ž.hm.) t.j. 6-12 stlačení pumpičky na kg ž.hm. pri 100 ml fľaštičke, alebo 2-4 stlačenia pumpičky pri 250 ml fľaštičke alebo 1-2 stlačenia pumpičky pri 500 ml fľaštičke. Vlastnosti: Liek obsahuje ochrannú zložku. Preto sa po nasprejovaní vytvorí na srsti vrstva a srsť je lesklejšia.

Fypryst Sprej

Kúpiť tu

Fypryst Sprej je veterinárny liek pre psy a mačky. Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Kožný sprej pre mačky a psov. Obsahuje fipronil. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov, ktorá je pribalená k lieku alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.