Dehinel

Na aké parazity liek účinkuje?

Na rôzne druhy črevných červov a pásomníc .

Pre koho je liek určený?

Pre mačky.

Ako liek účinkuje?

Ničí črevné parazity v tele. Postačuje jedno ošetrenie. Na účinnú prevenciu infekcie parazitmi sa odporúča podávanie najmenej 4-krát ročne. V prípade závažnej infekcie sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako dávkujeme liek?

1 tableta na 4 kg telesnej hmotnosti.

Ako podávame liek?

Otvoríme ústa mačky a zatlačíme tabletu čo najďalej ponad jazyk. Potom jej stlačíme papuľu a niekoľko sekúnd ju držíme zatvorenú, aby sme si boli istí, že pilulku skutočne prehltla. Filmový povlak tablety skrýva horkú chuť účinnej látky a hladké okraje umožňujú, aby tableta pekne kĺzala po hrdle. Tableta môže byť tiež rozdrvená a zmiešaná do malého množstva potravy, ktorú musí mačka zjesť v jednom jedle.

Liek je dostupný v 1 sile, ktorá sa volí na základe telesnej hmotnosti. Liek sa nemá používať u gravidných mačiek, ale môže sa používať u dojčiacich mačiek.

Dehinel

Kúpiť tu

Dehinel je veterinárny liek pre mačky. Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Liek na vnútorné použitie. Obsahuje praziquantel a pyrantel embonát. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov, ktorá je pribalená k lieku alebo sa poraďte s lekárom či lekárnikom.